Ewolucja gatunow muzycznych na przestrzenii lat

Ewolucja gatunow muzycznych na przestrzenii lat

Classical Guitar – bogate dziedzictwo

„Klasyczny” lub klasycznej gitary, który został opracowany w Hiszpanii Antonio de Torres, kiedyś w 1800 roku, jest uważany za kamień węgielny i wzorem dla wszystkich nowoczesnych gitar. Torres złamał nowe możliwości w świecie tworzenia gitary za pomocą innowacyjnego „fan-dumnie” techniki, że zastosowany pod górę do dystrybucji lepszego dźwięku i wytrzymałości.[insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_2’];[/insert_php] Jego unikalna metoda jest nadal podstawowym norma przyjęta przez większość lutników dziś. Przypisuje mu się

z poprawą ogólnego projektu, głośności i jakości dźwięku instrumentu, dzięki czemu Torres gitary popularnym wyborem wśród miłośników klasycznych gitarowych.

Te gitary były pierwotnie nawleczone z „gut” TREBLE-strings (z kotem jelit) oraz metali rany jedwabnych strun basu. Wraz z upływem czasu, stare łańcuchy zostały ostatecznie zastąpione nylonowych potrójnej-strun nylonowych i stalowych strun basu rany [insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_1’];[/insert_php], które trwały dłużej i produkowanych lepszy dźwięk.

Ewolucja gatunow muzycznych na przestrzenii lat

Gitara klasyczna ma szerszy kark niż średnia stalowo-strunowa gitara akustyczna w celu ułatwienia kompletacji palec. Każdy palec prawej ręki gitarzysty jest identyfikowany z listem od łacińskiego słowa, które stanowią szczególny palec.

P = Pulga (kciuk)

I = Indicio (indeks)

Ewolucja gatunow muzycznych na przestrzenii lat

M = Medio (w środku)

A = anular (pierścień)

Ulubiony lasy wykorzystywane w budownictwie często zawierają Brazillian lub Indian Rosewood dla ciała, cedr na szyi i SILKA-świerk lub cedr na szczycie. Dobrze wykonane gitary klasyczne produkować pięknie głęboki, bogaty, łagodny ton. Brzmienie rezonuje wyraźnie przez lasy i mogą być łatwo distinquished z jaśniejszym tonem To kuzyn, akustycznej stalowych strunach. Ponieważ struny są wykonane z nylonu, zwykle są one bardziej miękkie i łatwiejsze do gry, jak również.

Gitara prawdopodobnie pochodzi od „Vihuela” instrument, który został użyty w 16 wieku bawić królewskiej.
Artykuł napisany przez: [insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚autor’];[/insert_php]