Profesjonalizacja muzykoterapii

Muzykoterapia od dawien dawna jest stosowana jako równoległa z farmaceutycznymi formami leczenia, skuteczna w swych rezultatach i potwierdzona medycznie i naukowo dziedzina wiedzy stanowiąca swego rodzaju terapię. To sprawia, że w zasadzie muzykoterapia wraz z biegiem czasu okazuje się niesamowicie istotnym elementem naturalnej i zupełnie pozbawionej wszelakich objawów negatywnych kuracji. Często zaleca się same sesje terapeutyczne, ale także można mówić i o połączeniu klasycznego leczenia z sesjami psychoterapeutycznymi, na których występuje właśnie muzykoterapia w swej czystej postaci.
Muzykoterapia rozwija się głównie w Ameryce, ale nie tylko. Tak samo popularna jest ona w naszym kraju, jednakże w Polsce rozwinęła się prawdopodobnie dopiero stosunkowo niedawno, a na pewno w tak szerokim wymiarze jak ma to miejsce w innych krajach.

W szczególności mowa tu przykładowo o dacie kluczowej jaką jest rok 2012. Dlaczego akurat ten moment wyszczególnić chcemy bardziej? Przede wszystkim z tego względu, iż wówczas muzykoterapia nabrała dużo poważniejszego odbioru i wymiaru prawdziwej dyscypliny naukowej. Potwierdzeniem takowego właśnie podejścia do muzykoterapii okazuje się fakt, że to wtedy zdecydowano się w Polsce na wprowadzenie certyfikacji muzykoterapeutów, czyli specjalistów od prowadzenia profesjonalnych sesji terapeutycznych. Dodatkowo, nie zapominajmy również i o tym, że certyfikowanie bazuje tu na specjalistycznym procesie, który stworzony został przez PSMT, czyli organizację zwana Polskim Stowarzyszeniem Muzykoterapeutów. Jest to jednoczesna inicjatywa realizowana przy wsparciu w dużym stopniu Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii, czyli World Federation of Music Therapy.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: Trener online